RSSLinePlus Blogger

Главная » 2014 » Август » 20 » Tymoszenko wróci w politykę publiczną w końcu sierpnia
19:16
Tymoszenko wróci w politykę publiczną w końcu sierpnia

Rzecznik Tymoszenko nie zdementowała informacje o zjeździe

Na koniec sierpnia zaplanowano zjazd partii "Batkiwszczyna". Forum stanie się miejscem pierwszego publicznego wystąpienia lidera partii Julii Tymoszenko za ostatni miesiąc. O tym informuje gazeta "Kapitał".

Członek rady politycznej "Батькивщини" Włodzimierz Bondarenko poinformował, że zjazd ma się odbyć w dwóch etapach. Pierwszy z nich musi przejść 28 sierpnia, i właśnie wtedy Tymoszenko zamierza podnieść kwestie pracownicze. Decyzja o drugim etapie weźmie политсовет partii po ogłoszeniu daty przedterminowych wyborów parlamentarnych. Na dzień dzisiejszy są traktowane 3 lub 5 września.

Wstęp do zjazdu, będzie pierwszym publicznym wydarzeniem z udziałem Tymoszenko w ciągu ostatniego miesiąca. Po przegranej w wyborach prezydenckich były premier zrezygnował z praktyki udziału w telewizyjnych talk-show i masowych akcjach. Ostatni raz znalazła się w obiektyw kamery na początku lipca, kiedy w Kijowie miejskim centrum krwi deputowani z partii "Batkiwszczyna", na której czele Tymoszenko oddali krew dla potrzeb żołnierzy, biorących udział w ATU.

Rzecznik Tymoszenko Marina Czterdziestu powiedziała, że w ostatnim czasie były premier zajmowała się sprawami reorganizacji partii. "Ona jest teraz w Kijowie, działa, z nią wszystko w porządku" - powiedziała rzeczniczka lidera "Батькивщини".

Czterdziestu nie potwierdził, ale i nie zdementowała informacje o przeprowadzenie partyjnego zjazdu, zapewniając, że wszystkie akcje zostaną ogłoszone na stronie "Батькивщини".

Просмотров: 129