RSSLinePlus Blogger

Главная » 2014 » Июль » 31 » Rada odmówiła zwolnić Мусия
21:04
Rada odmówiła zwolnić Мусия

W ministerstwie zdrowia mówią o próbach uszkodzony wpłynąć na ministra

Rada najwyższa dziś nie przyłączył się do dymisji ministra zdrowia Olega Мусия.

O tym poinformowano w służbie prasowej ministerstwa zdrowia. Tak, parlament nie poparł projekt ustawy "O zwolnieniu Мусия Olega Timczenko od pełnienia obowiązków Ministra zdrowia Ukrainy", autorzy którego wystąpili posłowie rady najwyższej Angelica Лабунская i Roman Стаднийчук.

"Pod naciskiem posła Anatolija Дырива (frakcja "Batkiwszczyna") projekt uchwały nagle głos został wpisany na głosowanie. W tym przypadku zostały naruszone wszystkie utrzymania procedury - projekt uchwały został rozpatrzony bez zawarcia profil komisji, ministra nie było dane słowo dla słowa" - napisano w komunikacie.

Мусий podkreślił, że próba skorumpowanych urzędników, którym zastępuje możliwość разворовывать środki publiczne, rozprawić się z nim rękami parlamentu, się nie powiodła. Według niego, "подковерные gry i nic nie zatrzyma walkę o oczyszczenie branży od nadużyć.

Przypomnijmy, wcześniej przewodniczący rady Najwyższej ukrainy Aleksander Турчинов powierzył парламентскому komitetowi ds. zdrowia, radzenia sobie z профпригодностью szefa ministerstwa zdrowia. Po Rząd nałożył na ministra Мусия osobistą odpowiedzialność za zawalenie programu zakupów leczniczych, wyrobów medycznych immunologicznych leków (szczepionek), wyrobów medycznych.

Просмотров: 163