RSSLinePlus Blogger

Главная » 2014 » Сентябрь » 22 » Михалков позвал в оскаровский комитет Сокурова и Звягинцева
17:35
Михалков позвал в оскаровский комитет Сокурова и Звягинцева
Nikita Michałkow, który opowiedział o aktualizacji krajowego оскаровского komitetu, który przygotowuje prezydium Narodowej Akademii sztuk i nauk.

Jak poinformował reżyser w wywiadzie dla "rossijskiej gaziety", prezydium już przygotował listę 29 nazwiska tych, którzy mogą wejść w nowe оскаровкий komitet. Wśród nich - Siergiej Bodrow, Iwan Wyrypajew, Jerzy Данелия, Andriej Zwiagincew, Aleksander Sokurow, sam Nikita Michałkow i inne.

Uczestnicy wybranych według nowych zasad, które opracował prezydium, powiedział Michałkow. Wg pierwszego z nich, w komisji mogą wejść przedstawiciele dwóch kinowych gildii: reżyserzy i producenci. Jak podkreślił Michałkow, jest to związane z tym, że tylko im może być przekazany do Oscara w kategorii "Najlepszy film w języku obcym". Drugi model zakłada, że w komisji wejdą tylko ci przedstawiciele branży, których filmy już номинировались na "Oskar", otrzymali tę nagrodę, a także nagrody w festiwalach filmowych, akredytowanych przez Międzynarodową federację stowarzyszeń producentów filmowych ( FIAPF ).

Odpowiadając na pytanie "WP" o tym, z jakiego powodu prezydium Narodowej Akademii sztuk i nauk postanowił zreformować оскаровский komitet, Nikita Michałkow, który oświadczył, że "prace nad nową koncepcją kształtowania Оскаровской komisji rozpoczęła się wczoraj i przedwczoraj, a jeszcze na początku tego roku". Dodał, że głównym celem reformy było "opracowanie wyraźne, czytelne, przejrzyste kryteria członkostwa".

Na początku października z inicjatywą w sprawie reformy оскаровского komitetu Rosji wystąpił "КиноСоюз". Jego przedstawiciele zaproponowali zmienić zasady rekrutacji uczestników tak, aby w komisji weszli przedstawiciele wszystkich organizacji zawodowych kinematografii, uczestnicy głównych киногильдий, a także laureaci i nominacje do Oscara w poprzednich latach.

Dyskusja na temat konieczności reformy komitetu zaczęło się po разразившегося we wrześniu skandalu. Wtedy okazało się, że komisja wysunęła na "Oskar" od Rosji провалившуюся w kasie "Cytadela" Nikity Michałkowa, забраковав "Elena" Andrieja Звягинцева i "Fausta" Aleksandra Sokurowa. Co ciekawe, kilka dni przed ogłoszeniem wyników głosowania taśma Sokurowa otrzymał "Złotego lwa" na weneckim festiwalu filmowym w wenecji.
Просмотров: 119