RSSLinePlus Blogger

Главная » 2014 » Сентябрь » 22 » "Елена" Звягинцева получила гран-при фестиваля в Генте
17:33
"Елена" Звягинцева получила гран-при фестиваля в Генте
Film Andrzeja Звягинцева "Helena" otrzymał grand prix na międzynarodowym festiwalu filmowym w belgijskim Ghent. O tym informuje kanał "Kultura".

"Elena" ma już grand prix festiwalu w южноафриканском Durbanie. Również film brał udział w festiwalach w Londynie i Toronto, przedostał się liczba kandydatów do unii "Oscar" (European Film Awards) i z powodzeniem sprzedawane na zagraniczny wypożyczalnia. We Francji "Helena" pojawi się 7 marca 2012 roku, w STANACH zjednoczonych - 4 maja, a potem film będzie wyświetlany w Australii, Grecji, Kanadzie, Izraelu, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Turcji, Japonii.

W rosyjskim kasie film Звягинцева zadebiutował 29 września 2011 roku. Producent obrazy Aleksander Роднянский powiedział, że прокатчики opuścili 150 zgłoszeń na kopie obrazów, jednak "Helena" została wydana w wynajem tylko w 75 kinach. "Nie chce go (film - ok. Heathcliff) dewaluacji, chcę, aby pozostał wydarzeniem" - powiedział Роднянский.

W Rosji zdjęcie zostało przeniesione skandal wokół nominacji kandydatów do Oscara. Wielu przedstawicieli киносообщества uznali stronniczy decyzja komisji, która wysłała do nagrody "Cytadela" Nikity Michałkowa , pozostawiając za burtą "Helen", film w reżyserii Aleksandra Sokurowa "Faust".

Za kilka dni do ogłoszenia wyników głosowania taśma Sokurowa otrzymał "Złotego lwa" na weneckim festiwalu filmowym w wenecji, "Helena" w maju 2011 roku zdobyła nagrodę jury programu konkursowego "spojrzenie" (Un Certain Regard w Cannes."Cytadela" pechowo rozpoczęła się w rosyjskim kasie i otrzymała bardzo niejednoznaczne opinie krytyków filmowych.
Просмотров: 119